Forum www.viribusunitis322012.fora.pl Strona Główna www.viribusunitis322012.fora.pl
Viribus Unitis - Wolne forum sympatyków Austro-Węgier.
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Praktyki Pana Fanza

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.viribusunitis322012.fora.pl Strona Główna -> Ogłoszenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Viribusunitis
AdministratorDołączył: 03 Lut 2012
Posty: 163
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon 20:59, 27 Lut 2012    Temat postu: Praktyki Pana Fanza

W dniu dzisiejszym, uznając , ze nasze Forum wystarczająco okrzepło, zwróciłem się z przyjacielskim zaproszeniem do współpracy do wszystkich uczestników forum "Austro-Węgry".

Dla pełnej jasności sprawy podaje kompletny tekst zaproszenia:


Zaproszenie:


"Witam Panów!

Jako administrator forum "Viribus Unitis- Wolne Forum Sympatyków Austro-Węgier"
zapraszam wszystkich uczestników forum "Austro-Węgry" do odwiedzania naszej strony, podejmowania dyskusji i wszelkiej innej współpracy.

Pomimo iż forum nasze powstało w niemiłych okolicznościach- jego celem nie jest bynajmniej ani rywalizacja, ani walka z forum Austro-Węgry i jego uczestnikami, którzy w moim przekonaniu spełniają ogromnie pożyteczną rolę w poszerzaniu wiedzy o monarchii naddunajskiej - w czym nie zamierzmy im w jakikolwiek sposób przeszkadzać.

Nie zamierzamy też bez potrzeby powielać tematyki podejmowanej w postach Waszego Forum, a uczestnik naszego forum turulmodar (czyli Juliusz Bator) nie ma też zamiaru wycofywać z forum Austro-Węgry swych postów wzorem wielu osób, które je opuściły.

Choć zajmujemy się ta sama materia badawczą, to nie sadzę, aby nasze przedsięwzięcia się powielały i miały identyczny charakter, co powoduje, że w przestrzeni internetowej znajdzie się miejsce dla każdego z nich.

Istotna różnica pomiędzy naszymi inicjatywami polega na tym, że forum Viribus Unitis skupia przede wszystkim sympatyków idei AW , a nie tylko tych, którzy traktują jej jako jeden z elementów zamkniętych dziejów.

Nie wprowadzimy, więc z pewnością specjalnego działu poświęconego tym osobom, czy ich działalności, które wprawdzie urodziły się na terenie monarchii AW, lecz działały na jej szkodę, lub nie przyniosły jej chluby.

Rzecz jasna - każdy z tematów prezentowanych w naszym forum może otworzyć dyskusję i tego właśnie oczekujemy. Regulamin naszego forum jest nadzwyczaj prosty i zapewnia pełną swobodę wypowiedzi. Jedyna formą ingerencji administratora może być przeniesienie tematu, lub jego części do działu polemik, kontrowersji i dyskusji.

Z oficjalnym zaproszeniem czekałem do momentu, gdy nasza inicjatywa wyjdzie z okresu niemowlęctwa i osiągnie taki stan, że będzie, o czym dyskutować i kiedy będzie mogła służyć pewna ilość zebranych informacji i linko pożytecznych również dla uczestników Waszego Forum.

Dziś po niespełna miesiącu dość intensywnej działalności - mogę spokojnie stwierdzić, że moment ten nadszedł.

Ilość otwartych tematów jest już wystarczająca do zainicjowania wymiany zdań i myśli, a nasza dotychczasowa działalność wolna od jakichkolwiek ataków na inne fora i ich uczestników jest dla nas najlepszą rekomendacją do ewentualnej współpracy.

Do zaproszenia dołączam wykaz działów naszego forum wg strony głównej forum Viribus Unitis (https://viribusunitis322012.fora.pl/login.php) zawierającej wyszczególnienie wszystkich działów forum, jakie udało się nam otworzyć (puste pozostają na razie tylko dwa.


1) Przywitanie.
2) Najjaśniejszy Pan.(Wszystko o rodzinie panującej)
3) Na polu chwały (Monarchia austro-węgierska w pierwszej wojnie światowej).
4) Ojczyzna Ludów.(Narody i kraje koronne Przedlitawii).
5) Węgry i dookoła Węgier.(Wszystko co tyczy Zalitawii. Historia i współczesność).
6)Wydział Krajowy.(Wszystko co dotyczy Galicji, Wielkiego Księstwa Krakowskiego i Bukowiny. Historia i współczesność).
7) Polski Piemont(Życie narodowe w Galicji w dobie autonomicznej i inicjatywy i organizacje niepodległościowe).
Cool Polskie Ateny.(Kraków w dobie autonomicznej i wojennej. nauka, kultura, sztuka).
9)Muzyka, teatr, film.(Muzyka, teatr i film z epoki monarchii i nawiązujący do niej).
10) Wrota Pamięci.(Biografie, zabytki, pomniki, cmentarze).
11) Dawnych wspomnień czar.(Pamiętniki, wspomnienia, pamiątki rodzinne, drobiazgi z epoki, tradycje rodzinne, pogawędki sentymentalne).
11) Nasze ulice i okolice.(Relikty z epoki AW w najbliższym otoczeniu).
13)Otoczenie polityczne i sukcesorzy(Niemcy,. Włochy, Rosja, Rumunia, Serbia, Czarnogóra, Bułgaria, Turcja, Albania, Czechosłowacja, SHS, Rzeczpospolita Polska, itd.)
14) Mocarstwa wobec Austro-Węgier (Francja, Wielka Brytania, Stany Zjednoczone).
15) To i owo. (Posty luźno związane z tematyką. Dygresje).
16) Sprawy porządkowe.(Regulamin. Reklamacje. Uwagi.)
17) Dlaczego ? Forum dyskusyjne. (Kontrowersje. Polemiki. Interwencje).
1Cool Książki(Bibliografie. Prezentacje. Recenzje. Dyskusje.)
19) Linki
20) Ilustracje.(Obrazy.Fotografie.Grafika.Mapy),
21) Ogłoszenia.


W celu wejścia na nasze forum należy wkleić link: https://viribusunitis322012.fora.pl/login.php

Można też wejść przez google pisząc np. Viribu Unitis - Wolne forum sympatyków Austro-Węgier, lub po prostu Wolne forum sympatyków Austro-Węgier.

Z Poważaniem
Wiesław Bator, czyli Viribusunitis, Administrator Forum."

W odpowiedzi zostałem natychmiast zaatakowany przez jednego z "dyżurnych żandarmów" forum - niejakiego Ursusa (głównego wroga turulmodara), po czym natychmiast moje zaproszenie trafiło na tzw. Odwach, czyli do śmieciowego aresztu, gdzie przechowuje się z reguły teksty obraźliwe, lub niebezpieczne dla Pana Franza.

Początkowo sądziłem, ze to jakiś żart, albowiem dopiero co zarejestrowałem się na ich forum i nie znalazłem w moim komunikacie niczego obraźliwego, ani uwłaczającego wobec uczestników forum Austro-Węgry.

Niezrażony próbowałem umieścić ogłoszenie po raz drugi w dziale : "Działanie Forum " opatrując je następującym wstępem:


"Jako administrator Forum Viribus Unitis w dniu dzisiejszym dwukrotnie umieściłem zaproszenie do współpracy.Jest to normalna praktyka w stosunkach miedzy forsami zajmującymi się podobną tematyką.
Zaproszenie ma charakter informacyjny- nie dyskusyjny, ani tym bardziej - polemiczny.
Aby je zamieścić zarejestrowałem się nas Waszym Forum i odczekałem na akceptację udziału dwa dni.
Jeśli Wasz Admin miał jakieś zastrzeżenia co do mojego udziału w Waszym Forum - mógł mnie przecież odrzucić.

W zaproszeniu nie znajduje niczego, co byłoby sprzeczne z Regulaminem Waszego Forum, zaś jako jego nowy uczestnik - nie zasłużyłem sobie chyba na samym wstępie ( w pierwszym poście) na wrzucenie swojej informacji do śmietnika.

Wg najlepszego obyczaju, powtarzam moje zaproszenie po raz trzeci.
Zanim wrzucicie go po raz trzeci na odwach, proszę o podanie konkretnych powodów takiego postępowania i wykazania w czym naruszyłem regulamin Waszego Forum.
Oczywiście po stosownej informacji - postaram się do ewentualnych uwag zastosować.

Viribusunitis, Administrator forum: Viribus Unitis - Wolne Forum Sympatyków Austro-Węgier.
Wiesław Bator

Na podpowiedź Jego Płaskości Admina Franza nie musiałem długo czekać.
Oto ona w oryginale:


"Pan Bator utracił możliwość uczestniczenia w życiu niniejszego forum na skutek łamania regulaminu. Administracja na przestrzeni długiego okresu czasu wielokrotnie upominała wspomnianą osobę.

Brak dobrej woli ze strony tego użytkownika, jego obojętność wobec otrzymywanych upomnień i nieumiejętność krytycznego (nie oznacza to negatywnego ustosunkowania) spojrzenia na zagadnienia dotyczące Austro-Węgier wytworzyły sytuację, w której Pan Bator nie tyle dyskutował, co krzewił swoją idee dualistycznej monarchii. Atakował przy tym tych, którzy ośmielili się formułować odmienne oceny. Wkraczanie przez Pana Batora w dyskusję z zamiarem atakowania, krzewienia a nie dyskutowania jest nie do zaakceptowania. Jest to kwestia postawy. Brak elementarnej otwartości uniemożliwia rozmowę.

Administracja niniejszego forum nie ma zamiaru pomagać w krzewieniu inicjatyw Pana Batora. Tym bardziej, że od dłuższego czasu Pan Bator, prawdopodobnie nie mogąc pogodzić się z usunięciem z niniejszego forum, podejmuje wobec niego działania o charakterze negatywnym.

Nagłe angażowanie własnej rodziny do dalszego toczenia "krucjaty" na niniejszym forum także nie spotyka się z aprobatą administracji.

Jako administrator życzę Panu Batorowi owocnej pracy naukowej i większego dystansu do przedmiotu badań."

Teraz wszystko stało się jasne. Pan Franz nie zauważył nawet, kto jest założyciem i administratorem naszego forum i postanowił zastosować niczym Józef Stalin zasadę odpowiedzialności zbiorowej.
Co prawda, nikogo nie obraziłem i nie zrobiłem nic złego, ale i tak mój tekst został wycięty, a sam wylądowałem jako "napomniany" dwoma ostrzeżeniami! Oto ich "uzasadnienie":

"1. Temat Pana Batora w tym jego przedsięwzięć jest zamknięty od czasu jego usunięcia.
2. Kontynuowane tematów, co do który nastąpiło rozstrzygnięcie, dublowanie tematów."

Nie chcąc męczyć dłużej nerwów posłałem Panu Franzowi nastepujący post:

"Odpowiedź Pana uważam za absurdalną.

1) Nie jestem Juliuszem Batorem, tylko Wiesławem Batorem i jako taki nigdy nie dyskutowałem z nikim na łamach niniejszego forum, z tej prostej przyczyny, że do dziś nie bylem jego uczestnikiem. Utożasamianie mnie z moim synem jest próbą wcielania w życie odpowiedzialności zbiorowej, przez co wystawia Pan sobie jak najgorsze świadectwo.

2) Gdyby nawet mój syn, który był bardzo długo uczestnikiem Waszego Forum popadł w konflikt z Panem, czy kimkolwiek innym na tym forum i nie miał racji, to nie jest żaden powód aby mnie o to winić, a tym bardziej traktować obraźliwie, Panie Franz.
2) Nie prowadzę przeciw Forum Austro-Węgry żadnej wrogiej działalności, o czym łatwo można się przekonać wchodząc na moje forum Viribus Unitis, a jeszcze łatwiej czytając moje zaproszenie, które był Pan łaskaw wrzucić na odwach. Na walkę szkoda mi czasu, bo wole się zająć działalnością konstruktywną na swoim forum niż kłócić się na cudzym.
3) Moje pojawienie się na Forum miało jedynie charakter informacyjny, co jest normalną praktyką w internecie.
4) Wdawać się w żadne polemiki nie zamierzam, gdyż mam wystarczająco dużo pracy na swoim forum.
5) Odrzucenie oferty w takiej formie zostanie potraktowane jako akt wrogi i jako taki nie zostanie bez konsekwencji, choć nie będzie miał on żadnych negatywnych skutków dla tych, którzy zechcą nas odwiedzić."

Opisany incydent nie wróży , niestety, dobrze naszym wzajemnym stosunkom z Forum "Austro-Węgry", co jest nie tylko bardzo przykre, ale i szkodliwe, bo przecież zajmujemy się podobną materią zainteresowań i współpraca mogłaby być obustronnie korzystna.

Można tylko westchnąć: "Lecz się Pan na nogi, Panie Franz, bo na głowę już za późno!"


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
omnibus
Ritter vonDołączył: 03 Lut 2012
Posty: 37
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Ziemia Myślenicka

PostWysłany: Pon 23:00, 27 Lut 2012    Temat postu:

Smutny to fakt... ale przecież prawdziwy.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Viribusunitis
AdministratorDołączył: 03 Lut 2012
Posty: 163
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon 23:15, 27 Lut 2012    Temat postu:

No cóż. Więcej drążyc tematu nie będę, bo koń jaki jest - każdy widzi!
A tu czas ucieka i roboty - huk!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szent istvan
MieszkaniecDołączył: 29 Lut 2012
Posty: 7
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: polska

PostWysłany: Śro 16:31, 29 Lut 2012    Temat postu:

Wielka szkoda ,że obie strony oświadczają o niepodejmowaniu współpracy, to jest bardzo smutne. Na forum Austro- Węgry jest kilkadziesiąt osób , które w sposób naprawdę zawodowo perfekcyjny zostawiają trwały naukowy ślad.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Viribusunitis
AdministratorDołączył: 03 Lut 2012
Posty: 163
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kraków

PostWysłany: Śro 17:24, 29 Lut 2012    Temat postu:

Nie zamykam się na współpracę, choć na razie dostaliśmy na wstępie "kopniaka w serce" i nasza dobra wola nie została ani doceniona, ani zrozumiana.
Forum Viribus Unitis nikogo nie przekreśla i nie dyskryminuje - zwłaszcza z góry.
Mam nadzieje, ze z biegiem czasu emocje opadną i będzie można powrócić do normalnych stosunków.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szent istvan
MieszkaniecDołączył: 29 Lut 2012
Posty: 7
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: polska

PostWysłany: Wto 21:09, 20 Mar 2012    Temat postu:

może już opadły emocje ? Czy Pan wie coś o konferencji związanej z Frontem Wschodnim?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Viribusunitis
AdministratorDołączył: 03 Lut 2012
Posty: 163
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią 21:44, 23 Mar 2012    Temat postu:

Witam!
Emocje prędko nie opadną, choć nie staram się ich podgrzewać.
Co do konferencji. Zgłosiłem swój udział. Na razie nie mam odpowiedzi.

Pozdrawiam


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Viribusunitis
AdministratorDołączył: 03 Lut 2012
Posty: 163
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sob 20:39, 07 Kwi 2012    Temat postu:

Otrzymałem pozytywną odpowiedź w sprawie konferencji, a więc pojawię się na niej!

Temat wystąpienia:
"Pierwsza wojna światowa w Galicji w polskojęzycznych podręcznikach akademickich i szkolnych po II Wojnie Światowej."


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kaiserin
BaronDołączył: 11 Lut 2012
Posty: 79
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Krzeszowice

PostWysłany: Sob 20:43, 07 Kwi 2012    Temat postu:

Może wpadnę zobaczyć i posłuchać!
Jeśli masz zamiar uderzyć w "autorytety", to oby obyło się bez awantury!


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Kaiserin dnia Sob 20:43, 07 Kwi 2012, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Viribusunitis
AdministratorDołączył: 03 Lut 2012
Posty: 163
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon 22:09, 23 Kwi 2012    Temat postu:

Mam strasznie dużo pracy (korekta książki, sprawozdania, szkolenia i dwie konferencje).
Nie wiem jak wszystko pogodzić, ale jakoś muszę.
Nie zamierzam uderzać w autorytety - tylko ukazać prawe o stanie naszej edukacji w zakresie PWŚ.
Nikt nie może zniszczyć autorytetu, jeśli on sam się nie zniszczy.
Takie są zasady.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Viribusunitis
AdministratorDołączył: 03 Lut 2012
Posty: 163
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto 10:29, 10 Lip 2012    Temat postu:

Wpadłem dziś na forum i widzę, że znajduje się ono w stanie uśpienia.
Nie dziwi mnie to. Nasz skromny zespół finiszuje w różnych pracach: habilitacyjnych, doktorskich, magisterskich i licencjackich, a więc nic dziwnego, że rzadko odwiedza naszą stronę.
Mam jednak wielką prośbę. Wiem, ze nie macie wiele czasu, ale jesli ktoś moze coś napisać ( w chwili przewy od nawalu roboty) , ot tak, choćby dla odmiany - proszę o to gorąco. Oczywiście postaram sie o to samo.
Pozdrawiam gorąco w upalne lato.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pablo
MieszkaniecDołączył: 03 Maj 2012
Posty: 8
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 16:07, 14 Lip 2012    Temat postu:

Ja staram się bezskutecznie rozruszać ten temat:
http://www.viribusunitis322012.fora.pl/ksiazki,26/literatura-dotyczaca-piewrwszej-wojny-swiatoqwej-w-galicji,13.html


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.viribusunitis322012.fora.pl Strona Główna -> Ogłoszenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin